א', ב', ד': 16:00-20:30 ג', ה', ו': 09:00-14:00 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים(מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

פריוצ'יפ – שבב הפלא שעושה מהפיכה בעולם רפואת השיניים

מחלות חניכיים תוקפות את מרבית האוכלוסייה בשלב זה או אחר, ואחד הגורמים המרכזיים למחלות מהסוג הזה הן דלקות כרוניות בחלל הפה. כדי לפתור את הבעיה ולמזער את הסיכון לנשירת שיניים וטיפולי השתלה יקרים, פותח שבב ייחודי בשם פריוצ'יפ שעושה גלים ברחבי העולם.

מה זה פריוצ'יפ?

פריוצ'יפ הוא שבב ג'לטין ייחודי שמכיל בתוכו חומר חיטוי לא אנטיביוטי בשם כלורהקסידין גלוקונט. כאשר מחדירים את השבב לכיסים בחניכיים שנוצרים בעקבות דלקת, חומר החיטוי מחסל את החיידקים, מצמצם את הכיסים בחניכיים ובעצם מרפא דלקות חיידקיות בחלל הפה.

כיצד נוצרים כיסים בחניכיים?

דלקת חניכיים היא מחלה זיהומית כרונית שמביאה להרס של רקמות מסביב לשן – כלומר עצם וחניכיים. כאשר לא מסירים את רובד החיידקים שנוצר בחלל הפה, נוצרת אבנית שגורמת לגירוי שכבת החניכיים מסביב לשיניים. כתוצאה מכך מתפתחים "כיסים" באזורים סביב השיניים שנקראים כיסים פריודנטליים.

חיידקים שנכנסים לכיסים הללו מביאים להחמרה בדלקת חניכיים, ולכן חשוב לטפל בבעיה באופן ישיר, וכאן נכנס לתמונה הפריוצ'יפ.

כיצד מחדירים פריוצ'יפ לחניכיים?

שבבי פריוצ'יפ, שהם פרי פיתוח ישראלי, מוחדרים לכיס פריודנטלי בעומק של 5 מ"מ לפחות – איפה שיש דלקת חמורה. לאחר החדרת השבב, הוא מתמוסס ומשחרר את חומר החיטוי שהורג את אוכלוסיית החיידקים מחוללי הדלקת בחניכיים. כתוצאה מכך החניכיים מחלימות ותופעות הלוואי של דלקת חניכיים, לרבות כאבים, דימום, גרד, ועוד נעלמים.

כמה זמן הפריוצ'יפ משפיע?

הפריוצ'יפ מתמוסס במשך כ-10 ימים וניתן להכניס אותו למספר אזורים בחלל הפה. החדרת השבב מתבצעת לאחר ניקוי אבנית וצילומי שיניים, והיא אינה כרוכה בהרדמה כללית או מקומית. כדי לטפל בדלקות חניכיים באופן יעיל, יש לבצע טיפולי פריוצ'יפ במשך כל שלושה חודשים עד שנה.

לאחר הטיפול בפריוצ'יפ ניתן לחזור לשגרת חיים מלאה, כלומר ניתן לאכול ולשתות כרגיל. כדי למנוע יציאה של הפריוצ'יפ ממקומו, אסור להשתמש בחוט דנטלי, קיסמים או מברשות שיניות במשך 10 ימי הטיפול.

פריוצ'יפ מהווה פתרון מהיר ויעיל במיוחד עבור אלו הסובלים מדלקות חניכיים, ואם אתם נמנים בקבוצה הזו, התייעצו עם רופא השיניים שלכם כדי לבדוק אם הטיפול מתאים לכם.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים