א', ב', ד': 16:00-20:30 ג', ה', ו': 09:00-14:00 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים(מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

יעילות תוספת פלואור בסיום טיפול שיניים

יעילות תוספת פלואור בסיום טיפול הסרת האבנית

כל מי שביקר אי פעם אצל שיננית מכיר את השאלה "להוסיף פלואוריד?" שנשאלת לפני או לקראת סוף הטיפול. מדובר בתוספת של כמה עשרות שקלים, ולמרות שלא מדובר בסכום מופקע, האם הפלואור (פלואוריד) יעיל כמו שסיפרו לכם? כל המידע כאן.

מה זה פלואור?

פלואור הוא מינרל שמצוי בטבע וכאשר צורכים אותו, הוא יעיל במיוחד במניעת עששת. נמצא שהוספת פלואור למים הורידה את רמת העששת ב-70%-40% בקרב האוכלוסייה שצרכה את המים הללו. ישנו פלואור במי ברז אך אנשים רבים שותים מים מינרלים כך שהחשיפה שלהם למינרל נמוכה יחסית.

יתרונות וחסרונות של תוספת פלואור בהסרת אבנית

להוספת פלואוריד בסוף טיפול שיניים יש מספר יתרונות וחסרונות, כמו:

יתרונות:

  • הגנה על השיניים – פלואור מונע מחיידקים לייצר חומצה, כך שהם לא יכולים לעכל סוכרים ולהתרבות. באופן הזה פלואוריד מונע עששת ודלקות הנגרמות כתוצאה מחיידקים בחלל הפה.
  • הפחתת התמוססות השן – פלואור מגן על שכבת האמייל של השן ומונע את השחיקה שלה לאורך הזמן כתוצאה מחשיפה לאוכל ומשקאות חומציים
  • הטבה בבריאות השיניים אצל מבוגרים – מבוגרים רבים נוטלים תרופות שגורמות ליובש בפה וריבוי חיידקים, ותוספת פלואור עוזרת למנוע עששת באוכלוסייה הזו.

חסרונות:

  • שחיקה של השן – עודף פלואור עשוי לגרום לשחיקה של שכבת האמייל של השן, מה שמוביל לכאבים בשיניים וחשיפת השכבות הפנימיות של השן למפגעים שונים.
  • הופעת כתמים – עודף פלואור או שימוש לא נחוץ במינרל גורמים להופעת כתמים צהובים על השיניים.

האם מומלץ להוסיף פלואור בטיפולים אצל השיננית?

כאשר שואלים מומחים האם מומלץ להוסיף פלואור לטיפולי שיניים, התשובה היא "כן", אבל עם סייגים מסוימים. פלואור יעיל במיוחד בקרב ילדים, אנשים צעירים ומבוגרים שזקוקים לחיזוק שיניים יותר מאוכלוסיית גיל הביניים.

אנשים רבים כיום אינם צורכים פלואור באופן קבוע, כך שמומלץ להוסיף אותו בטיפולי שיננית כדי למנוע בעיות. הפלואור צריך להיות על השיניים במשך כ-4 דקות, ומומלץ להוסיף את המינרל לטיפולים כל 3-12 חודשים, בהתאם לצורך שלכם ולבדיקות שיניים שאתם מבצעים.

אלו שסובלים ממחלות חניכיים יצטרכו טיפול תדיר יותר בפלואור כדי למנוע עששת, ובאופן כללי מדובר בחומר חיוני שעוזר למנוע בעיות בחלל הפה.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים