א', ב', ד': 16:00-20:30 ג', ה', ו': 09:00-14:00 (פתוח בימי שישי)
גישה לנכים(מעלון מדרגות לקשישים ונכים)
   
03-5740484
       

השפעת אבנית על ריח רע מהפה

מחקרים מראים כי אחד מכל ארבעה אנשים סובל מריח רע מהפה במשך היום. מקור הבעיה יכול להיווצר כתוצאה מגורמים רבים, כשהגורם העיקרי הוא חיידקים ואבנית אשר נוצרת בחלל הפה. מה הקשר בין האבנית לריח הרע מהפה, וכיצד ניתן לטפל במצב לא סימפטי זה?

כיצד נוצר ריח רע מהפה?

הריח הרע נוצר כתוצאה מתרכובות חיידקים אשר מתמקמות בחלל הפה, הן מפרקות שאריות מזון וכתוצאה מכך מפרישות ריח רע. כמו שבקומקום שלנו מצטברת אבנית אותה יש לנקות, כך גם על השיניים שלנו מצטברת אבנית אשר מורכבת מחיידקים, זרחן, סידן ומלח. הימצאות האבנית "עוזרת" לחיידקים להמשיך ולהיצמד למקום, ואף מקשה על הסרתם גם באמצעות צחצוח שיניים.

חשוב לציין כי התופעה הזו קורית בעיקר לאלו שמתקשים לשמור על היגיינת הפה שלהם, אך אינה ייחודית רק לאלו שאינם מקפידים על היגיינת פה. ישנם גורמים נוספים שאינם בשליטתנו, אך בואו נראה מה כן בשליטתנו ומה ניתן לעשות כדי לטפל בתופעה הלא נעימה הזו.

מה ההשלכות של הצטברות אבנית?

ריבוי אבנית בחלל הפה פירושו בעצם ריבוי חיידקים לא רצויים, אשר הולכים ומתפתחים, ופוגעים בבריאות חלל הפה. החיידקים האלו יכולים לגרום לדלקת חניכיים, לדימום, חניכיים נפוחות, ובאופן כללי כל ההשלכות אינן בריאות ואסתטיות לחלל הפה ולגוף האדם.

כיצד ניתן לטפל בתופעה?

בראש ובראשונה, יש להקפיד לשמור על היגיינת פה ברמה הגבוהה ביותר, הווה אומר צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי לניקוי איזורים אשר קשה להגיע אליהם באמצעות מברשת השיניים, שטיפת פה ועוד. כל אלו פעולות שניתן לבצע באופן עצמאי, והן חשובות מאוד, אך ביקור אצל שיננית הוא ללא ספק הטיפול הטוב ביותר.

הקפדה על ביקור קבוע אצל שיננית (ההמלצה היא אחת לחצי שנה) יכולה לעשות פלאות להיגיינת הפה של המטופל. השיננית מבצעת ניקוי אבנית יסודי, עם מכשירים מקצועיים אשר אינם ברשותנו בביתנו, ויכולה לסייע להסיר את האבנית בשן, לאבחן דלקת חניכיים, וכמובן לומר לכם (זאת במידה ואף אחד אחר לא עשה זאת), אם יש לכם ריח רע מהפה, ומדוע.

ביקור קבוע אצל שיננית הוא חובה לשמירה על היגיינת פה בריאה ברמה גבוהה.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים